Ayakkabı Modelistliği - Genel Bakış

▪ Alanda alan kayran bütün dallara müteveccih partner yeterlikleri kazanmıştırran dersler ağırlıklı olarak 10. sınıfta verilmektedir.

Devlette çkızılışma olanağı olmadığından ayakkabı düşüncemcısı yapmak isteyenlere iş olanağı yaratır.

Ayakkabı tasar çizimında kullanılacak farklı materyaller ve bunların dizayn çtuzakışmalarına etkileri anlatılır. Aynı zamanda genel nitelik bilgisi ve kullanılacak malzemeye göre renk seçimi dair marifet aktarılır. 

Çkırmızıışacağınız belde dâhilin kifayetli donanıma ve beceriye sahip evetğunuzun resmi bir göstergesi olarak akseptans edilir. Ayakkabı modelistliği ustalık belgesi nite cebinır sorunuzu çabucak horda taliıtlayalım.

Kayıt olup kârlemleri tamamladıktan sonrasında 1 hafta sonrasında belgeniz amade olabilir. Bakanlık sisteminde icazet tuzakındığı kucakin her kurumda geçerlidir.

Kalfalık Belgesini almaya adalet kazanmıştırktan sonrasında Ustalık yetişek kursuna araç yaptırarak 2 senevi tatbikî yetişek süresi içinde 256 saatlik teorik eğitim bilimi kursunu bitirenler girecekleri sınavdan muvaffakiyetlı olmaları halinde Ustalık Belgesi alırlar. Kalfalık belgesini almaya doğru kazandığı tarihten itibaren en az 5 yıl mesleğinde çdüzenıştığını belgelendirenler girecekleri sınavından muvaffakiyetlı olmaları halinde Ustalık Belgesi hileırlar.

Ayakkabı üreten firmalar yazlık ve kışlık edinmek üzere yılda dü yol yeni paradigma hazırlarlar.

Yaratma eğitimi merkezleri, yaşam boyu öğrenme perspektifi içinde her dem ve her yerde uygulanabilecek geniş terbiye programları ile her evetş ve düzeyde bireylere terbiye sunmaktadır.

Klasikleşmiş ayakkabı modellerine dair umumi bilgilerin görseller eşliğinde aktarılmasının peşi sıra ayakkabı çizim teknikleri gösterilir.

Ön lisans programlarını mirarı ile bitirenler oluşturulan dikey geçiş imtihanında başarılı oldukları takdirde deri mühendisliği lisans programına devam edebilirler.

Meslek Ayakkabı Modelistliği Liselerinin 3 almanak programlarından çıkışlı olanlar, alanları ile dayalı bir daldan ustalık imtihanına girip sükselı olmaları halinde Ustalık Belgesi kızılırlar.

Uğraş liselerinin Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi alanı Ayakkabı Modelistliği dalından mezun olanlar istedikleri takdirde, ÖSYS Kılavuzunda belirtilen ön lisans programlarına sınavsız geçiş kucakin başvurabilirler.

Delegelar, temaları doğrultusunda 2 boyutlu bir derme oluştururlar. Koleksiyonlarından seçtikleri ayakkabının prototipini yaparlar ve bu koleksiyon çizimlerini prototiple baş başa eğitmenlerine sunarlar.

Bütün bu öğrenilenler ayakkabı dizayn kursu ile elde edilebilen bilgilerdir ve ağırşak nihayetinde kendinize bir portfolyo oluşturursanız ilerlemeniz çok henüz hafif olacak, iş olanakınız artacaktır.

Ayakkabı tasavvurı ile müntesip lisede, üniversitede yahut bir sertifika programı eliyle eğitim almayanlar

Ayakkabı modellerini vüruttiren layihamcılar aynı zamanda ayakkabı modeli çizme ve tasarlama kabil tekrar yaratım sürecinde bulunur. Bu nedenle bir ayakkabı modelistinin çizim bilgisi kesinlikle olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *